wersja testowa serwisu

Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. Z pomocą ruszyli policjanci z Opoczna

Policja-karetka-straz-pozarna

Policjanci z opoczyńskiej komendy uratowali życie 47-latkowi. Mężczyzna groził, że popełni samobójstwo. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Ostatecznie mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Informację o mężczyźnie, który deklaruje chęć odebrania sobie życia, dyżurny opoczyńskiej jednostki otrzymał 7 września 2020 roku o godzinie 23.35 od dyspozytora WCPR. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna, przebywa na przystanku PKP w Opocznie.

Oficer dyżurny natychmiast na miejsce skierował policjantów. Łącznie na miejsce w trybie pilnym udały się trzy patrole opoczyńskiej policji. Mundurowi potwierdzili informację. Na peronie dworca zauważyli, jak się okazało nietrzeźwego 47 latka, który deklarował, że odbierze sobie życie. Policjanci przy mężczyźnie znaleźli list pożegnalny. Mundurowi nawiązali kontakt z mężczyzną, uspokajali go do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia.

Dzięki reakcji zgłaszającego, który powiadomił służby ratunkowe o zdarzeniu i sprawnie przeprowadzonej interwencji, mężczyźnie nic się nie stało. 47-latek trafił pod opiekę lekarzy.

źródło: KPP w Opocznie