wersja testowa serwisu

Mieszkaniec gminy Żarnów złamał zasady kwarantanny i pojechał na działkę

policja

Z karą grzywny musi się liczyć 31-letni mieszkaniec gminy Żarnów, który złamał obowiązek pozostania w domu, pomimo objęcia go kwarantanną.

Opoczyńscy policjanci każdego dnia przeprowadzają kontrole osób, które decyzją służb sanitarnych zostały zobligowane do pozostania w domu w ramach dwutygodniowej kwarantanny. Przypomnijmy, ze kwarantanną` objęte są osoby, które wróciły z zagranicy lub miały bliski kontakt z osobami zakażonymi czy podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

Wczoraj (1 kwietnia) w ramach takiej kontroli dzielnicowi z Komisariatu Policji w Paradyżu, pojechali skontrolować jednego z mieszkańców gminy Żarnów. Niestety policjanci nie zastali mężczyzny w miejscu zamieszkania. Jak się okazało, 31-latek rowerem pojechał na działkę budowlaną, aby pozamykać okna w nowo budowanym domu.

- Policjanci wytłumaczyli mężczyźnie, że takim zachowaniem naraża się na odpowiedzialność w związku ze złamaniem obowiązujących w tej materii przepisów. Przypomnieli mu także zasady jakie obowiązują w czasie kwarantanny. Teraz w sprawie nieprzestrzegania kwarantanny zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające w związku z popełnionym wykroczeniem. Dodatkowo zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zobowiązani są do poinformowania o zaistniałej sytuacji służby sanitarne, które mogą nałożyć na osoby łamiące zasady kwarantanny wysoką karę finansową - informuje asp.szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej policji.