wersja testowa serwisu

Mieszkaniec powiatu opoczyńskiego odpowie za nielegalne posiadanie amunicji. Może trafić za kratki na 8 lat

policja---kajdanki

Policjanci ze opoczyńskiego wydziału kryminalnego, zatrzymali mężczyznę, u którego w mieszkaniu odnaleźli znaczną ilość ostrej amunicji oraz amunicję różnego kalibru z okresu II wojny światowej. 36-letni mężczyzna został zatrzymany. Przestępstwo to jest zagrożone karą od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego opoczyńskiej komendy, w ramach własnych ustaleń dotyczących możliwości nielegalnego posiadania amunicji, przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze zajmowane przez 36-letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego. Okazało się, że uzyskane informacje się potwierdziły.

Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili 224 sztuki amunicji do broni różnego kalibru, w tym cztery sztuki amunicji z okresu II wojny światowej. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut nielegalnego posiadania amunicji. Kodeks karny za takie przestępstwo przewiduje karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Należy pamiętać, że aktem prawnym regulującym to zagadnienie jest Ustawa o broni i amunicji, która precyzyjnie określa zasady wydawania i cofania pozwoleń na broń, nabywania, rejestracji, przechowywania, zbywania i deponowania broni i amunicji.

źródło: KPP w Opocznie