wersja testowa serwisu

Mobilny punkt do poboru próbek na koronawirusa wraca do gminy Opoczno

Mobilny punkt do poboru próbek na koronawirusa wraca do gminy Opoczno
fot. Wojska Obrony Terytorialnej

Na wniosek wojewody łódzkiego, 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej w piątek, 19 czerwca br. ponownie uruchomi punkt typu drive thru do poboru próbek do badań na Covid - 19.

Punkt powstanie w Ostrowie (gm. Opoczno), czyli w miejscu, w którym już funkcjonował w okresie od 5 do 26 maja br. Decyzja wojewody łódzkiego jest związana z sytuacją epidemiologiczną w powiecie opoczyńskim. Równocześnie wnioskiem wojewody łódzkiego z dniem 17 czerwca br. zakończył funkcjonowanie punkt typu drive thru w Działoszynie.

Wciąż działa punkt typu drive thru w Tomaszowie Mazowieckim.

- Wszystkie działania w ramach tego punktu realizowane są we współpracy z Wydziałem Zarządzanie Kryzysowego i Bezpieczeństwa Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego oraz samorządem i powiatowymi służbami sanitarnymi. Poza żołnierzami 9ŁBOT w ww. punktach służą żołnierze 5 pułku chemicznego z Tarnowskich Gór - mówi mjr Arkadiusz Rubajczyk – oficer prasowy 9ŁBOT.

Łódzcy Terytorialsi oraz współpracujący z nimi żołnierze 25BKPow, WCKMed oraz CSUiA z Torunia, na terenie naszego województwa wykonali dotychczas ponad 9200 wymazów.