Muzyczno-poetycki wieczór Łukasza Nowaka oraz Adama Marańdy w Letniej Czytelni

9
fot. UM Opoczno

Na scenie Letniej Czytelni na Placu Kościuszki odbyło się wyjątkowe wydarzenie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Janasa w Opocznie. Występ Łukasza Nowaka oraz Adama Marańdy, przedstawicieli zespołu Caryna zapewnił niezapomniany wieczór pełen muzyki i poezji.

Podczas tego szczególnego spotkania, publiczność miała okazję wysłuchać zarówno utworów z repertuaru zespołu Caryna, jak i poezji lidera zespołu, Łukasza Nowaka. W dowcipny i poetycki sposób zaprezentował on swój najnowszy tomik poezji "Nie przyspieszam kroku", który wprowadził słuchaczy w świat refleksji i głębokich emocji.

Łukasz Nowak, jako autor tekstów i założyciel zespołu Caryna, a także twórca i współtwórca programów muzycznych takich jak "Podróże z balladą", "Słowiańska dusza" i "Pieśni naszych czasów", od lat zachwyca swoją twórczością.

Adam Marańda, absolwent zespołu szkół muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi, dołączył do zespołu Caryna w 2014 roku. Jego wirtuozerskie partie skrzypiec ubogacają brzmienie zespołu, nadając mu unikalny charakter i głębię.

Panowie, jako duet, zaprezentowali się na scenie Letniej Czytelni i spotkali się z entuzjazmem oraz uznaniem opoczyńskiej publiczności. Ich występ, łączący autorskie kompozycje z utworami poetyckimi, wzbudził zachwyt i aplauz zgromadzonych widzów.

Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne literacko-muzyczne spotkania organizowane na scenie Letniej Czytelni. Śmiało można stwierdzić, że opoczyńska biblioteka stała się miejscem, gdzie kultura i sztuka spotykają się w przyjaznej atmosferze, dostępnej dla każdego.

źródło: UM Opoczno