wersja testowa serwisu

Najważniejsze jest bezpieczeństwo uczniów. W szkołach gminy Poświętne przeprowadzono ozonowanie sal lekcyjnych i korytarzy

dzieci-dziewczynki-kredki
Ozonowanie jest to skuteczna, doskonała i w pełni ekologiczna metoda na odkażanie bez użycia środków chemicznych, gdzie substancją odkażającą jest ozon, naturalnie występujący gaz o silnych właściwościach utleniających.

Metoda ozonowania idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie w bezpośrednim otoczeniu człowieka wymagana jest większa czystość mikrobiologiczna, bez zagrażających zdrowiu wirusów, bakterii, czy innych patogenów.

- Najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych uczniów i  pracowników, dlatego staramy się odpowiednio przygotować szkoły do nowego roku z  uwzględnieniem nowej sytuacji epidemiologicznej - podkeśla Wójt Gminy Poświętne, Michał Franas.

Gmina Poświętne zakupiła także dozowniki z płynem dezynfekującym do wszystkich placówek. Do trzech szkół znajdujących się na terenie gminy Poświętne dostarczono po 90 litrów płynu dezynfekującego i  przekazano pół tys. maseczek ochronnych.

- To duże wsparcie jakie uzyskaliśmy z Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie – dodają dyrektorzy szkół z  gminy Poświętne.