Nastoletnia szajka złodziei grasowała w gminie Białaczów. Ich łupem padły słodycze, sprzęt elektryczny, papierosy i alkohol

Fotoram.io2
fot. KPP w Opocznie

Policjanci z Opoczna zatrzymali trzech 16-latków, którzy dopuścili się kradzieży. Łupem chłopców padał sprzęt elektryczny, jak też słodycze, papierosy czy alkohol. Nastoletnia szajka działała kilka miesięcy. Sprawa trafi pod ocenę Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opocznie.

W maju 2022 roku opoczyńscy kryminalni pracowali nad sprawą ustalenia sprawców kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów ogólnospożywczych w gminie Białaczów. Do przestępstwa doszło w nocy z 23 na 24 maja 2022 roku. Łupem złodziei padły wówczas słodycze, alkohol, papierosy. Łączna suma strat wyniosła nie mniej niż 2700 złotych.

Policjanci na miejscu kradzieży z włamaniem zabezpieczyli ślady oraz inne dowody, które w konsekwencji doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawców. Okazali się nimi trzej 16-latkowie. Skradziony ze sklepu towar chłopcy ukryli w zaroślach. Dodatkowo okazało się, że dwóch zatrzymanych nastolatków na swoim sumieniu ma także inne kradzieże, do których doszło na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy na terenie gminy Białaczów. Policjanci ustalili, że chłopcy okradali także komórki na posesjach w miejscowościach w gminie Białaczów, z których ukradli między innymi szlifierkę kontową, wykrywacz metali wykaszarkę spalinową.

W pozbyciu się trefnego towaru nastolatkom pomagał dorosły mężczyzna. W jego sprawie postępowanie prowadzą śledczy z Komisariatu Policji w Paradyżu. Zatrzymani chłopcy odpowiedzą za kradzież. Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opocznie.


źródło: KPP w Opocznie​