wersja testowa serwisu

Niebezpiecznie na drogach, pracowity dzień opoczyńskiej drogówki

270-121900-1
Tak zakończyło się zdarzenie w Wyganowie (fot. KPP w Opocznie)

Pogoda w ostatnich dniach nie umila życia kierowcom. Opady deszczu, śliska nawierzchnia dodatkowo wpływają na stan bezpieczeństwa. Niestety do tych naturalnych czynników dochodzą jeszcze te najgroźniejsze, nadmierna prędkość nieprawidłowa zmiana kierunku ruchu czy jazda "na zderzaku". W efekcie dochodzi do kolizji czy co gorsza wypadków drogowych.

- 13 października 2020 roku, na terenie powiatu opoczyńskiego odnotowaliśmy pięć kolizji drogowych dodatkowo policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu - mówi asp. szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.

Kierowcę na podwójnym gazie, policjanci zatrzymali w Opocznie na ulicy Partyzantów. 28 letni kierujący Volkswagenem Bora, miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Dodatkowo policjanci pracowali przy ustaleniu przyczyn kilku kolizji drogowych, których przyczyną były nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, czy jak w Wygnanowie - nieprawidłowy manewr zmiany kierunku ruchu kierującej Renault, który doprowadził do zderzenia czołowego z kierującym Volkswagenem Golfem. 

Z kolei w Prymusowej Woli, 26-letni kierowca Hondy Acord może mówić o wielkim szczęściu. Jak ustalili policjanci, kierowca Hondy nie udzielił pierwszeństwa przejazdu ciągnikowi siodłowemu DAF wraz z naczepą i doprowadził do zderzenia pojazdów. Niebezpiecznie było też na drodze krajowej nr 74 w Paradyżu. 20-letni kierowca Scanii jechał za szybko, stracił panowanie nad ciągnikiem siodłowym, zjechał z drogi i uszkodził barierki drogowe.

- To tylko niektóre przykłady zdarzeń drogowych które wskazują na największe „grzechy" kierowców. Kolejny raz prosimy kierowców o ostrożną i odpowiedzialną jazdę. Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od rozsądku kierujących - dodaje asp.szt. Barbara Stępień.