wersja testowa serwisu

Niebezpiecznie na drogach w powiecie opoczyńskim. Policja apeluje o rozsądek

270-120515
fot. KPP w Opocznie

Miniony weekend obfitował w niebezpieczne sytuacje na drogach. Na terenie powiatu opoczyńskiego doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych. W jednym z nich udział brał nietrzeźwy kierujący. Apelujemy o rozsądek na drodze.

Od 18 do 20 września na drogach powiatu opoczyńskiego doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych, w których łącznie ucierpiały dwie osoby. Dodatkowo policjanci odnotowali cztery kolizje drogowe. Mundurowi zatrzymali także dwóch nietrzeźwych kierowców samochodów oraz dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Dwóch kierowców jechało po użyciu alkoholu, a jeden z nich dodatkowo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jeden kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Najniebezpieczniejsze zdarzenia drogowe miały miejsce 20 września na drodze krajowej nr 12. Pierwszy wypadek z udziałem nietrzeźwego kierowcy miał miejsce w Prymusowej Woli o godzinie 12.15. Jak wstępnie ustalili policjanci, 35-letni kierowca Volvo, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu stracił panowanie nad pojazdem wjechał do rowu i dachował. Do szpitala trafił 52-letni pasażer volvo.

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce o godzinie 18.05 w Radoni. Tutaj zderzyły się trzy samochody osobowe. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili prawdopodobny przebieg stłuczki. 38-letni mieszkaniec powiatu radomskiego, który kierował Hondą CRV, nie zachował ostrożności i najechał na tył jadącego przed nim citroena, którym kierowała 31-letnia mieszkanka powiatu opoczyńskiego. W wyniku uderzenia Citroen uderzył w Skodę, kierowaną przez 28-letniego mężczyznę. W chwili uderzenia kierowca Skody rozpoczął manewr skrętu w lewo. Obrażeń ciała wymagających hospitalizacji doznała kierująca citroenem.

Kolejny raz apelujemy do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę

  1. Przestrzegaj przepisów- nie przekraczaj dopuszczalnej prędkości
  2. Zachowaj ostrożność. Zastosuj metodę ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu. Jadąc wolniej masz więcej czasu na reakcję
  3. Nigdy nie wsiadaj z kierownicę samochodu/roweru po wypiciu alkoholu
  4. Piesi/rowerzyści- zakładajcie elementy odblaskowe.

źródło: KPP w Opocznie