Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu opoczyńskiego. Policjanci apelują o rozsądek

police-4261182_1920

Kolejni zatrzymani kierujący na podwójnym gazie. Niechlubny rekordzista miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Wszyscy swoim zachowaniem narażali na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu. 

Policjanci z komisariatu policji w Paradyżu, 24 września br. w Stawowicach zatrzymali do kontroli drogowej 41-letniego motorowerzystę. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. Badanie wskazało, że 41-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kilka godzin później, w tej samej miejscowości, policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 72-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Przypominamy, że za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat karny w wysokości 2500 złotych. 

Tego samego dnia w Poświętnem, tym razem patrol z Posterunku Policji w Drzewicy, zatrzymał do kontroli 22-letnią kierującą Volkswagenem Golfem, która miała w organizmie 1,5 promila alkoholu. 

Wszyscy nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi stracili prawa jazdy, teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowiedzą przed sądem.

źródło: KPP w Opocznie