wersja testowa serwisu

Nocne poszukiwania podopiecznego Domu Pomocy Społecznej. W akcji kilkudziesięciu funkcjonariuszy

policja-kamizelka

Wspólne działania piotrkowskich i opoczyńskich funkcjonariuszy doprowadziły do szczęśliwego finału poszukiwań 46-latka. Życiu mężczyzny już nic nie zagraża.

W nocy z 15 na 16 stycznia 2020 roku piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 46-latka. Mężczyzna był podopiecznym jednego z domów pomocy społecznej powiatu piotrkowskiego. O zaginięciu zawiadomili pracownicy placówki.

Według oświadczenia mężczyzna w godzinach wieczornych, wykorzystując nieuwagę pracowników wyszedł przez okno i oddalił się w nieznanym kierunku. Po otrzymaniu informacji o zaginięciu został ogłoszony alarm jednostki. O zaginięciu zostały również zawiadomione ościenne jednostki.

Pora nocna oraz minusowa temperatura powietrza nie sprzyjała w poszukiwaniach. Policjanci wiedzieli, że w takich warunkach najważniejsze jest szybkie działanie. Przy tak niskich temperaturach powietrza dochodzi bardzo szybko do wychłodzenia organizmu, co może doprowadzić do zgonu.

W poszukiwaniach brało udział 75 funkcjonariuszy. Policjanci sprawdzali tereny posesji, dukty leśne oraz drogi dojazdowe. Szczęśliwie po kilku godzinach od zaginięcia opoczyńscy policjanci odnaleźli zaginionego w Poniatowie. 46-letni mieszkaniec Opoczna został przewieziony do szpitala, a następnie po zbadaniu odwieziony do placówki. Wspólne działania piotrkowskich i opoczyńskich policjantów pozwoliły na uratowanie mężczyźnie życia.

źródło: KMP w Piotrkowie Trybunalskim