Nowe pomieszczenie dla strażaków z Jelni

glowne_1123
fot. UM Drzewica

„Zmiana sposobu użytkowania pomieszczenia Punktu Przedszkolnego w Jelni na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej" to kolejna zrealizowana inwestycja Gminy Drzewica. Dzięki wykonanym pracom jednostka z Jelni zyskała lokal, który będzie mogła wykorzystywać do swojej działalności statutowej.

Gminną inwestycję o wartości 15.000 zł wykonywała firma Usługi Remontowo-Budowlane „Sławko" z Ostrowa. Zakres robót adaptacyjnych obejmował m.in.:

- wykonanie otworu drzwiowego w zewnętrznej ścianie konstrukcyjnej (w miejscu dotychczasowego okna) wraz z montażem drzwi dwuskrzydłowych;
- montaż rolet kasetowych „dzień – noc";
- przebudowę elementów instalacji centralnego ogrzewania;
- przebudowę instalacji elektrycznej oświetleniowej, tj. wymianę gniazdek elektrycznych wraz z wykonaniem łącznika elektrycznego przy drzwiach wejściowych do pomieszczenia.
- wykonanie schodów do budynku wraz ze spocznikiem z kostki betonowej i palisady, wyposażonych w balustradę ze stali nierdzewnej;
- ułożenie przed budynkiem kostki betonowej na pow. 7 m2.

Oprócz tego w pomieszczeniu wyrównano i odmalowano ściany i sufit oraz wykonano posadzki z płytek ceramicznych, na co jednostka OSP pozyskała dofinansowanie z Państwowej Straży Pożarnej (8.100,00 zł).

Odbiór inwestycji odbył się w środę, 8 listopada 2023 roku. W spotkaniu wzięli udział Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Gminny Komendant ZOSP RP w Drzewicy Marian Kalużny, mieszkańcy sołectwa na czele z Sołtysem a zarazem Prezesem OSP w Jelni Władysławem Węgreckim, gminni urzędnicy oraz wykonawca robót.

Strażacy wyrazili zadowolenie ze zrealizowanego zadania, podkreślając, że nowo pozyskany lokal będzie stanowił duże udogodnienie w codziennej pracy jednostki i przyczyni się do jej rozwoju.

źródło: UM Drzewica