wersja testowa serwisu

Nowe stroje dla zespołu folklorystycznego „Słowiki” ze Sławna

img_20210825_143729
fot. GOK w Sławnie

Gminny Ośrodek Kultury w Sławnie, dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021" zrealizował zadanie pod nazwą: „Zakup strojów ludowych dla zespołu „ Słowiki" ze Sławna".

Głównym celem niniejszego zadania był zakup damskich elementów strojów ludowych ( koszul, butów, wełniaków z zapaseczkami, halek i chustek) dla wielopokoleniowego zespołu "Słowiki" ze Sławna. Nowe stroje posłużą do poprawy wizerunku zespołu, wzmocnienia tożsamości regionalnej i kulturowej społeczności, umożliwią uczestnictwo w konkursach i występach w kraju oraz za granicą. Zakupione stroje wzorowane są na tradycyjnych strojach regionu opoczyńskiego i wykonane z oryginalnych materiałów, co jest bardzo istotne dla podkreślenia tradycji i zachowania dziedzictwa kulturowego wsi.

Nowe stroje umożliwią dalszy rozwój i aktywne wykorzystanie potencjału zespołu oraz wpłyną pozytywnie na autentyczność i jakość prezentowanych programów artystycznych, przyczyniając się tym samym do dalszego upowszechniania muzyki, tańca i zwyczajów wywodzących się z regionu opoczyńskiego.

Całkowita wartość zadania – 20 400 zł. Kwota dotacji z NCK - 16 000 zł.

źródło: GOK w Sławnie