Nowy Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie uroczyście powitany

d4fee6a8-5a8c-4aef-a921-4d3c8284e342
fot. asp. sztab. Józef Wójcik (KP PSP w Opocznie)

Decyzją nadbryg. Grzegorza Janowskiego Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Opocznie powołany został st. bryg. Dariusz Polański.

Uroczysta zbiórka z okazji przyjęcia obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Opocznie odbyła się w dniu 10 marca 2023 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie w obecności kierownictwa Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi, zaproszonych gości, funkcjonariuszy i pracowników komendy.

Zgodnie z ceremoniałem przyjęcie obowiązków nastąpiło w asyście sztandaru Komendy Powiatowej PSP w Opocznie.

W uroczystości udział wzięli :

  • nadbryg. Grzegorz Janowski - Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi,
  • Marcin Baranowski - Starosta Opoczyński wraz z zastępcą Marią Barbarą Chomicz,
  • Leszek Ogórek - Wicestarosta Tomaszowski,
  • Wacława Bąk - Przewodnicząca Rady Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim,
  • Michał Czechowicz - Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego,
  • przedstawiciele służb i inspekcji współpracujących,
  • komendanci miejscy i powiatowi PSP województwa łódzkiego,
  • przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji z terenu powiatu opoczyńskiego i tomaszowskiego.

St. bryg. Dariusz Polański swoją karierę pożarniczą rozpoczął w 1991 roku jako słuchacz - kadet w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły, z dniem 1 lipca 1993 r. podjął służbę stałą w jednostce ratowniczo - gaśniczej PSP w Tomaszowie Mazowieckim. W 1998 r. ukończył studia I stopnia w SGSP w Warszawie uzyskując stopień mł. kpt. i tytuł inżyniera pożarnictwa, a następnie w 2007 r. studia w Wyższej Szkole Humanistyczno - Pedagogicznej w Łowiczu uzyskując tytuł magistra w zakresie pedagogiki.

W latach 2006 – 2015 r. zajmował stanowisko zastępcy dowódcy JRG PSP w Tomaszowie Mazowieckim. Następnie w 2015 r. został mianowany na stanowisko dowódcy JRG w Tomaszowie Mazowieckim. W 2016 r. został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Tomaszowie Mazowieckim. Z dniem 25 lutego 2023 r. decyzją Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi objął stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Opocznie.

Odznaczony m.in.: Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej oraz Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

źródło: KP PSP w Opocznie