wersja testowa serwisu

Oddali ponad 25 litrów krwi dla 19-miesięcznej Ani Białas

24b556e4-e57a-4c5c-a73e-81dcacfe6a06
fot. Urząd Gminy Moszczenica

Na apel klub HDK- PCK z Moszczenicy o pomoc dla małej Ani odpowiedziało 66 osób, 9 z nich oddało krew po raz pierwszy. Podczas akcji, która dedykowana była 19-miesięcznej Ani Białas z gminy Opoczno zebrano ponad 25 litrów krwi. Dziewczynka walczy z nowotworem złośliwym - neuroblastomą IV stopnia.

- Pomimo ciężkich czasów związanych z pandemią Covid-19, krwiodawcy wykazali się zaangażowaniem i wrażliwością na potrzeby bliźniego i po raz kolejny podzielili się największym darem - własną krwią - informuje prezes klubu Edyta Duda.

Oprócz kilkudziesięciu mieszkańców gminy, członków i sympatyków koła HDK-PCK w Moszczenicy, krew oddali także m.in. funkcjonariusze służby więziennej Aresztu Śledczego, Oddział Zewnętrzny w Goleszach oraz druhny z OSP Moszczenica.

W zamian za dar serca krwiodawcy otrzymali sadzonki drzew, które wręczał leśnik Paweł Kowalski.

– Dziękuję Nadleśnictwu Piotrków, Lasy Państwowe za objęcie naszej akcji patronatem honorowym i przekazanie sadzonek drzewek dla krwiodawców. Podziękowania również kieruję do wszystkich sponsorów - osób indywidualnych i firm, za zrozumienie idei honorowego krwiodawstwa i bezinteresowną pomoc - dziękuje E.Duda.

Zbiórkę krwi zorganizowano we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi i Nadleśnictwem Piotrków. Gościny użyczył Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy.

Kolejna akcja już 30 maja.

źródło: UG Moszczenica