Opoczno: Auto wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Kierowca był pijany

policja_noc_blisko

Nietrzeźwy 28-letni kierowca Renault wjechał w drzewo. Stracił prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawa trafi pod ocenę sądu. 

3 grudnia 2022 roku o godzinie 23.30 policjanci z opoczyńskiej komendy, zostali skierowani do wyjaśnienia okoliczności kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Piotrkowskiej w Opocznie.

- 28-letni obywatel Białorusi, który przebywa na terenie powiatu opoczyńskiego, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości,grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - mówi asp. sztab. Barbara Stępień.

28-latek oczywiście stracił prawo jazdy. Odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej. Dodatkowo nietrzeźwy kierowca musi się liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat, karą pieniężną od 5 do 60 tysięcy, która jest przekazywana na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.