wersja testowa serwisu

Opoczno: Inauguracja nowego roku akademickiego w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

IMG_8870
fot. Starostwo Powiatowe w Opocznie

W Miejskim Domu Kultury w Opocznie już po raz trzynasty odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022 na miejscowym Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wzięło w niej udział wielu znakomitych gości, którzy dziękowali studentom za działalność i życzyli niegasnącego zapału w podejmowaniu kolejnych wyzwań. Najserdeczniejsze życzenia i gratulacje za dotychczasowe osiągnięcia dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku na ręce Prezes Bogumiły Mazur złożyli także Wicestarosta Maria Barbara Chomicz i Przewodniczący Rady Powiatu Opoczyńskiego Józef Róg.

„Gratuluję Zarządowi UTW, gratuluję wszystkim studentom, że pomimo trudnej sytuacji pandemicznej wychodzicie z domu, spotykacie się, wyjeżdżacie na wspaniałe wycieczki. Podejmujecie trud zdobywania nowej wiedzy, uczycie się języków, angażujecie się w różne przedsięwzięcia, że trzymacie tę więź międzypokoleniową współpracując z przedszkolakami. W imieniu Pana Starosty Marcina Baranowskiego i całego Zarządu Powiatu Opoczyńskiego życzę wszystkim Państwu osobistego dobrego samopoczucia, zdrowia, a UTW właśnie takiej jak dotychczas prężności w działaniu, abyście swoją działalnością zarażali innych seniorów." – mówiła podczas wystąpienia wicestarosta Maria Barbara Chomicz.

„Po wysłuchaniu sprawozdania z działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w minionym roku akademickim chciałbym pogratulować Pani Prezes tej determinacji, siły woli, a przede wszystkim niesamowitej kondycji. Podziwiam Was za wszystko co robicie. W imieniu Rady Powiatu Opoczyńskiego dziękuję za Waszą chęć życia i poznawania świata oraz chęć zdobywania wiedzy w jesieni swojego życia. Człowiek nigdy nie wie wszystkiego, a chciałby wiedzieć dużo." - dodał przewodniczący Rady Powiatu Józef Róg.

Tegoroczne uroczystości inauguracyjne uświetnił występ Zespołu Wokalnego „Cantabile" działającego przy Miejskim Domu Kultury w Opocznie pod kierunkiem instruktor Kamilli Biniek-Kaczorowskiej, która podczas spotkania wygłosiła niezwykle interesujący wykład na temat śpiewu i muzyki w opoczyńskiej kulturze ludowej.

źródło: Starostwo Powiatowe w Opocznie