Opoczno: Kwestowali na cmentarzu przy ul. Moniuszki

398660054_670320835210470_12881579820461370_n
fot. Niezależny Blok Samorządowy

W uroczystość Wszystkich Świętych mieszkańcy Opoczna, którzy licznie zebrali się na cmentarzu parafialnym przy ul. Moniuszki, aby uczcić pamięć swoich bliskich, wzięli udział w niezwykle ważnej inicjatywie. Tego dnia miała miejsce Opoczyńska Kwesta na Ratowanie Zabytkowych Nagrobków, organizowana przez Niezależny Blok Samorządowy.

Celem tej pięknej inicjatywy było zebranie środków na rewitalizację cennych zabytkowych nagrobków znajdujących się na terenie cmentarza. Wielu z naszych przodków spoczywa w tym miejscu, a ich groby są nie tylko miejscem pamięci, ale również ważnym elementem kultury i historii Opoczna.

Dzięki hojności mieszkańców oraz osób odwiedzających cmentarz w dniu Wszystkich Świętych udało się zebrać kwotę 11 490,17 złotych, która pozwoli na rozpoczęcie prac nad ocaleniem i odnowieniem zabytkowych nagrobków na cmentarzu. Gmina Opoczno zobowiązała się do wsparcia finansowego i przekazania dodatkowych środków na dalsze działania mające na celu ratowanie i konserwację tych zabytków.

Wśród kwestujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli władz gminy w osobie Burmistrza Opoczna Dariusza Kosno oraz jego zastępców Andrzeja Kacprzaka i Tomasza Łuczkowskiego. Ich obecność stanowiła ważny sygnał, że sprawy związane z ochroną dziedzictwa kulturowego i historycznego są niezwykle ważne dla Opoczna.

Warto podkreślić, że Opoczyńska Kwesta na Ratowanie Zabytkowych Nagrobków to nie tylko zbieranie pieniędzy, ale także manifestacja troski i szacunku wobec naszej historii i tradycji.

Niezależny Blok Samorządowy oraz wszyscy zaangażowani w organizację kwesty zasługują na ogromne podziękowania za ich pracę i zaangażowanie. Dzięki nim możemy być pewni, że dziedzictwo kulturowe Opoczna będzie kontynuowane i zachowane dla przyszłych pokoleń.

źródło: UM Opoczno