wersja testowa serwisu

Opoczno miastem monitorowanym. O bezpieczeństwo mieszkańców dba blisko 60 kamer

rotary-camera-1316677_960_720

Mieszkańcy Opoczna, a także podróżujący przejeżdżający przez miasto Opoczno zauważyli pewnie, nowe oznakowania na wjazdach do naszego miasta, a mianowicie znak „Miasto Monitorowane", znaki te pojawiły się nie bez powodu.

Oznakowanie to wpłynie niewątpliwie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i pozwoli na eliminację zagrożeń i zachowania niezgodnego z prawem. Nie jest to tajemnicą, że miasto Opoczno posiada system monitoringu miejskiego. Na terenie miasta znajduje się obecnie 58 kamer, które monitorują między innymi rondo przy Miejskim Domu Kultury, pasaż, Urząd Miejski, a także chętnie odwiedzany nie tylko w czasie letnim Zalew Opoczyński oraz przyległy wokół niego teren.

To właśnie nad zalewem w dniu, 1 lipca br. około godziny 17.37 doszło do zdarzenia, które zostało wychwycone przez baczne oko operatorów monitoringu miejskiego. Podczas wykonywania czynności monitoringu wizyjnego miasta, operatorzy monitoringu zauważyli młodego mężczyznę mającego problem z utrzymaniem się na powierzchni tafli wody, ich reakcja na zaistniałą sytuację była błyskawiczna. Operatorzy nie zwlekając natychmiast wykonali telefon pod numer alarmowy 112. Dzięki opanowaniu i doświadczeniu, szybkiej reakcji, a także współpracy ze służbami ratowniczymi przybyłymi na miejsce zdarzenia udało się uratować topiącego się mężczyznę. Ich błyskawiczna reakcja oraz profesjonalizm i opanowanie zasługują na uznanie i pochwałę.

Straż Miejska w Opocznie dba o bezpieczeństwo mieszkańców gminy i miasta podejmując różne interwencje, często z narażeniem własnego życia, a czasem dość nietypowe, operatorzy monitoringu natomiast dbają o porządek i bezpieczeństwo z ukrycia, dostrzegając nawet najdrobniejsze sytuacje. 

źródło: UM Opoczno