Opoczyńscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego nastolatka

policja---napis-2
fot. ilustracyjne

Alkohol, wyroby tytoniowe nie są przeznaczone dla osób poniżej 18 roku życia. Opoczyńscy policjanci 24 marca 2022 roku, interweniowali wobec jednego nietrzeźwego 17-latka i pięciorga nastolatków, którzy palili papierowy. Wszystkie sprawy zostaną przekazane pod ocenę Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opocznie.

Policjanci z Wydziału Prewencji, w Opocznie na ulicach Skłodowskiej i Żeromskiego w Opocznie, podjęli interwencję wobec czterech chłopców w wieku 17-lat i dziewczynki w wieku 15-lat, którzy palili papierosy. Kolejna interwencja jaką podjęli policjanci, dotyczyła nietrzeźwego 17-latka. Badanie wykazało, że chłopak miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Młodzi palacze papierosów zostali przekazani pod opiekę pracownikom szkół do których uczęszczają, a nietrzeźwy 17-latek opiekunom prawnym. Wszystkie sprawy zostaną skierowane pod ocenę Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opocznie.

Przypominamy. 

Spożywanie alkoholu, palenie papierosów przez nieletnich to przejaw demoralizacji. W takich przypadkach lub gdy młody człowiek jest sprawcą czynu karalnego, wszelkie zebrane materiały w sprawie, kierowane są do Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich. 

W przypadku osób nieletnich, które spożywają alkohol, policjanci dodatkowo prowadzą również czynności w celu ustalenia, kto sprzedał lub podał alkohol nieletniemu. Przypominamy, że zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych osobom do lat 18. Kto sprzedaje lub podaje napoje alkoholowe w wypadkach, kiedy jest to zabronione (...) podlega grzywnie. W przypadku rozpijania małoletniego, dostarczania mu napoju alkoholowego, ułatwiania jego spożycia lub nakłaniania go do spożycia takiego napoju, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Opoczno