wersja testowa serwisu

Pabianice: Walczył o sprawiedliwość, teraz walczy o życie! Rafał Dzwonnik odznaczony przez Prezydenta Andrzeja Dudę

medal_kafel
KPP Pabianice

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał asp. szt. Rafałowi Dzwonnikowi srebrny Medal za Długoletnią Służbę. Uroczystego wręczenia odznaczenia dokonał Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina, a także Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach insp. Jarosława Tokarskiego.

„Medal za Długoletnią Służbę" przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jako nagrodę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.
17 września 2021 roku odbyła się niecodzienna uroczystość. Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina, a także Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach insp. Jarosława Tokarskiego, wręczył pabianickiemu policjantowi, przyznany przez Prezydenta RP, srebrny Medal za Długoletnią Służbę. 

- Spotkanie odbyło się w miejscu zamieszkania aspiranta sztabowego Rafała Dzwonnika z uwagi na stan zdrowia pabianickiego funkcjonariusza. Za zaangażowanie, profesjonalizm oraz wzorowo pełnioną służbę był wielokrotnie wyróżniany nagrodami Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi oraz Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach - informuje oficer prasowy pabianickiej komendy. 


Asp.szt. Rafał Dzwonnik wstąpił do służby w Policji 20 listopada 2000 roku. Przez pierwsze 6 lat służby związany z Wydziałem Dochodzeniowo – Śledczym VII Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, gdzie zajmował kolejno stanowiska kursanta, policjanta, referenta oraz asystenta tego wydziału. Od 2006 roku pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach. Na początku jako detektyw, a następnie specjalista Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego. W tym okresie prowadził postępowania przygotowawcze o największym ciężarze gatunkowym oraz wysokim stopniu skomplikowania. Bardzo wysoki poziom pracy zyskiwał wielokrotnie uznanie w oczach przełożonych, jak również nadzorujących postępowania prokuratorów. 

Od 1 września 2017 roku życie zawodowe poświęcił pracy z młodzieżą zajmując stanowisko specjalisty Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii, w którym pełni funkcję nieetatowego kierownika zespołu. Olbrzymie doświadczenie zawodowe jakie zebrał przez 17 lat prowadzenia postępowań przygotowawczych pozwoliło poznać wszystkie zagrożenia, konsekwencje jakie niesie za sobą popełnianie czynów zabronionych. 

- Tę wiedzę bardzo skutecznie wykorzystywał w pracy z młodzieżą zarówno tą „trudną", jak i w profilaktyce i zapobieganiu przestępczości nieletnich. Doskonale przygotowany zarówno merytorycznie, jak i osobowościowo do pracy z młodzieżą. Jest inicjatorem wielu działań profilaktycznych mających zapobiec demoralizacji wśród nieletnich. W tym zakresie współpracował z organizacjami społecznymi, samorządowymi oraz fundacjami organizując spotkania, które miały aktywizować młodzież do działania, jak również propagować pozytywny wizerunek Policji wśród lokalnej społeczności - dodają policjanci z KPP Pabianice.

Do takich działań należą m.in. nowatorskie działania zatytułowane „Świadomy rodzic - szczęśliwe dziecko", którego celem było pokazanie relacji między rodzicami, a dziećmi i przeciwdziałanie niepożądanym skutkom wzajemnego niezrozumienia. Również. projekt ,,Randka z tolerancją" – mający na celu nauczyć dzieci i młodzież tolerancji wobec innych osób. 

- Asp.szt. Dzwonnik do realizowanych zadań podchodził zawsze z należytą starannością. Zdecydowanie w działaniu oraz umiejętność analitycznego myślenia umożliwiały mu bardzo sprawne realizowanie powierzonych obowiązków służbowych, z których wywiązywał się wzorowo. Niestety realizację zawodowych i rodzinnych planów Rafała Dzwonnika przerwała nieuleczalna choroba. W sierpniu 2020 roku zdiagnozowano u policjanta glejaka wielopostaciowego. Wszyscy policjanci, na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Łodzi oraz Komendantem Powiatowym Policji w Pabianicach, każdego dnia wspierają Rafał w tak trudnej walce o zdrowie i życie - informuje rzecznik prasowy pabianickiej jednostki.