wersja testowa serwisu

Piękne święto mieszkanki gminy Poświętne. 200 lat dla Pani Rozalii

dsc0491-1578659646

W pierwszych dniach stycznia 2020 roku przedstawiciele władz gminy Poświętne oraz KRUS w Opocznie odwiedzili z prezentami najstarszą mieszkankę gminy.

Kierownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia w Opocznie Maria Witkowska wraz z pracownikiem, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego z Poświętnego Bolesław Kośka, sekretarz gminy Maria Grzybek, a na czele delegacji wójt Michał Franas z kwiatami i prezentami, to musiało być wyjątkowe święto. Swoje setne urodziny obchodziła najstarsza mieszkanka gminy Poświętne, pochodząca z Małoszyc, Pani Rozalia Kacprzak.

Dostojna jubilatka była bardzo wzruszona odbierając liczne życzenia i gratulacje w towarzystwie najbliższej rodziny, sąsiadów i przyjaciół wysłuchała każdego i osobiście podziękowała wszystkim za przybycie wręczając własnoręcznie wykonane serwetki.

Kierownik KRUS wręczając list gratulacyjny i kwiaty poinformowała o specjalnym dodatku do emerytury, wójt i władze gminy oprócz życzeń wręczyli także kwiaty i prezenty, podkreślając, że Pani Rozalia jest najważniejszym mieszkańcem gminy Poświętne.

Rozalia Kacprzak urodziła się 1 stycznia 1920 roku w Małoszycach obok Poświętnego, ochrzczona przez ks. Ludwika Zwolińskiego w bazylice św. Rodziny w Studziannie, wychowała troje dzieci, ma 8 wnucząt i 12 prawnucząt. Warto dodać, że jubilatka czuje się bardzo dobrze, jedyna jak mówi dolegliwość to słabszy słuch.

Ciekawostką i jednocześnie dużym zaskoczeniem dla przybyłych był fakt, że pani Rozalia doskonale posługuje się telefonem komórkowym, samodzielnie pisze smsy. Wójt Franas żartował, że następną wizytę z jubilatką ustalą właśnie drogą krótkich wiadomości tekstowych, zaznaczając, że wszyscy są dumni z tak postępowej seniorki z gminy Poświętne. Nie zabrakło także tradycyjnego tortu przygotowanego przez rodzinę pani Rozalii Kacprzak.