wersja testowa serwisu

Piętnastoletni Hubert z Opoczna potrzebuje rehabilitacji. Trwa zbiórka pieniędzy

content_7d46c194-a9e6-4b90-868a-9913c042ea11

Piętnastoletni Hubert Lesiak z Opoczna potrzebuje naszej pomocy. Chłopiec cierpi na dziecięce Porażenie Mózgowe czterokończynowe-spastyczne. W internecie trwa zbiórka pieniędzy na roczną intensywną rehabilitację na turnusach rehabilitacyjnych.

- Historia naszego dziecka jest gotowym scenariuszem na film. Kiedyś mówili, że Hubcio będzie jak roślinka, że nic nie rozumie, nie słyszy, tylko egzystuje. Po latach okazało się, że to była pomyłka! Od tego czasu walczymy o to, by Hubcio przedostał się do naszego świata. Idzie nam coraz lepiej, także dzięki Wam! Walka jednak trwa, pochłania mnóstwo środków, dlatego bardzo prosimy o pomoc - czytamy w opisie zbiórki pieniędzy w sieci.

Hubert Lesiak ma już 15 lat i od urodzenia zmaga się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Dzięki rehabilitacji i wszechstronnych terapii jest w świetnym stanie fizycznym. Jest chłopcem poruszającym się samodzielnie w mieszkaniu. Niestety na zewnątrz nadal wymaga wózka. Czterokończynowe porażenie ogranicza go mimo wszystko. Hubert nie mówi, ale komunikuje się niewerbalnie.

Rodzice 15-latka chcą, aby świat go zrozumiał.

- Już nie raz słyszeliśmy, że Hubcio nie będzie chodził. A jednak! Miał leżeć — a ciężko go utrzymać w miejscu. Zatem dlaczego miałby nie mówić? Dlaczego miałby nie być samodzielny? Póki żyjemy i sił nam starczy, będziemy walczyć o każdą najmniejszą poprawę jego życia. Będziemy burzyć mury, przemierzać oceany, wspinać się na szczyty! Jeśli tylko nam pomożecie, mamy szansę, Hubcio ma szansę! Bardzo prosimy o pomoc - proszą rodzice Hubcia.

Jako cel zbiórki ustawiono zebranie niespełna 64 000 złotych. Aktualnie zebrano tylko niecałe 7% tej kwoty, a do końca akcji pozostało kilka dni. Pieniądze można wpłacać w TYM MIEJSCU.