wersja testowa serwisu

Pijany, agresywny i bez uprawnień do kierowania spowodował kolizję drogową

270-124517
fot. KPP w Opocznie

Prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie miał 24-letni kierowca Fiata Cinquecento, który spowodował kolizję drogową w Radwanie. Dodatkowo okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania. Sprawca za popełnione wykroczenia został ukarany wysokim mandatem karnym. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, 24-latek odpowie przed sądem. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności.

O kolizji w Radwanie opoczyńska policja została powiadomiona 1 stycznia 2021 roku o godz. 14.35. Policjanci ustalili, że 24-letni kierowca Fiata nie dostosował prędkości do aktualnie panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Niestety szybko okazało się, że 24-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę samochodu.

- Policjanci zweryfikowali nie tylko stan trzeźwości kierowcy, ale także ustalili, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy. Badanie alkosensorem nie pozostawiło wątpliwości. Kierowca w chwili zdarzenia miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna, pomimo urazu twarzy jakiego doznał w wyniku kolizji, był agresywny wobec policjantów, używał słów wulgarnych, nie zasłaniał nosa i ust w przestrzeni publicznej. Z uwagi na takie zachowanie, policjanci nałożyli na 24-latka kolejne mandaty karne - informują opoczyńscy mundurowi.

Kierowca został przewieziony do szpitala w Opocznie, gdzie oprócz zaopatrzenia rany ciętej jakiej doznał, została mu dodatkowo pobrana krew do badań na zawartość alkoholu lub innych substancji odurzających. Sprawa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości zostanie przekazana pod ocenę sądu. Kodeks karny za popełnienie tego rodzaju przestępstwa przewiduje karę nawet 2 lat pozbawienia wolności.