wersja testowa serwisu

Pijany kierowca doprowadził do kolizji. Nie miał uprawnień do kierowania

policja-kamizelka

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, miał 29-letni kierowca Mitsubishi, który 21 lutego 2021 roku, wjechał do przydrożnego rowu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem.

W Zakościelu policjanci ustalali okoliczności kolizji drogowej z udziałem 29-letniego kierującego Mitsubishi Galant. Okazało się, że mieszkaniec powiatu przysuskiego, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Podczas kontroli, policjanci ustalili także, że kierowca ma cofnięte przez starostę przysuskiego, uprawnienia do kierowania.

- Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał a sprawa zostanie przekazana pod ocenę sądu. Przypominamy, że w myśl obowiązujących przepisów kierowca, który lekceważy cofnięcie przez starostę uprawnień do kierowania, narusza zapisy art. 180a kodeksu karnego. Który za ten rodzaj przestępstwa, przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Dodatkowo mężczyzna odpowie także za kierowanie samochodem stanie nietrzeźwości. Apelujemy do kierowców o rozsądek - mówi asp.szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.