Pijany kierowca rozbił auto o ogrodzenie. Grożą mu 2 lata więzienia

police-4261182_192_20220223-095224_1

Nietrzeźwy 41-letni kierowca Citroena wjechał w ogrodzenie posesji. Stracił prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawa trafi pod ocenę sądu. 

Policjanci z opoczyńskiej komendy, zostali skierowani do wyjaśnienia okoliczności kolizji drogowej, do której doszło 14 listopada w Bukowcu Opoczyńskim. Jak się okazało, 41-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, 41-latkowi grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna oczywiście stracił prawo jazdy. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym - mówi asp. sztab. Barbara Stępień. - Dodatkowo nietrzeźwy kierowca musi się liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat, karą pieniężną od 5 do 60 tysięcy, która jest przekazywana na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Apelujemy o trzeźwość na drodze!