wersja testowa serwisu

Pijany kierowca w rękach policji, miał ponad 2 promile alkoholu. O zdarzeniu poinformowano także sanepid

pijany-kierowca---butelka-auto-kluczyk

Opoczyńscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, zatrzymali 51-letniego nietrzeźwego kierowcę Volkswagena Polo. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Odpowie także za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą do 2 lat pobawienia wolności. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia związane z epidemią koronawirusa o zaistniałej sytuacji zostanie także powiadomiony Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opocznie.

Do zatrzymania kierowcy doszło 23 kwietnia 2020 roku, o godzinie 19.50, na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Brudzewice w gminie Poświętne. Policyjny patrol zatrzymał do kontroli 51-letniego kierującego Volkswagenem Polo. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

- Kierowca stracił już prawo jazdy. Sprawa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości trafi do opoczyńskiego sądu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo o zdarzeniu zostanie powiadomiony PPIS w Opocznie, który oceni czy w tym przypadku zostały naruszone zapisy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 roku. Apelujemy do kierowców o rozsądek - mówi asp.szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.