wersja testowa serwisu

Pijany kierowca wjechał w ogrodzenie przedszkola. Został ujęty dzięki reakcji mieszkanki Opoczna

policja-auto-swiata

Mieszkanka powiatu opoczyńskiego ujęła pijanego kierowcę Hondy Accord, który spowodował kolizję drogową. 49-latek został przekazany wezwanym na miejsce policjantom. Okazało się, że ma w organizmie 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 10 kwietnia 2021 r. o godz. 12.40 w Opocznie na ul. Kopernika. Jak ustalili wezwani na miejsce policjanci, 49-letni kierowca Hondy, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie przedszkola. Całe zdarzenie widziała mieszkanka Opoczna, która przypuszczając, że kierowca samochodu może być nietrzeźwy udaremniła nieodpowiedzialnemu kierującemu dalszą jazdę i wezwała na miejsce patrol policji.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy hondy. Mężczyzna miał w organizmie 3 promile alkoholu. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

- To już kolejny przypadek, kiedy mieszkańcy naszego regionu wyraźnie sprzeciwiają się takim nieodpowiedzialnym zachowaniom na drodze i co ważne reagują, powiadamiają służby. Oczywiście nie zawsze trzeba samemu ujmować osoby podejrzanie się zachowujące, ważne, by o swoich przypuszczeniach powiadamiać policję i nie pozwalać, by pijani kierowcy poruszali się po drogach i zagrażali niewinnym osobom. Mieszkance Opoczna bardzo dziękujemy za reakcję - mówi asp.szt. Barbara Stępień.