wersja testowa serwisu

Pijany mężczyzna kierował quadem. Pojazd nie był dopuszczony do ruchu

policja---napis

Prawie promil alkoholu w organizmie miał kierujący quadem. Na szczęście niebezpieczną podróż nieodpowiedzialnego kierowcy udaremnili opoczyńscy policjanci z wydziału ruchu drogowego. Mężczyźnie grozi teraz nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Przypominamy, że kierowanie quadem traktowane jest tak samo jak kierowanie każdym innym pojazdem mechanicznym.

We wtorek, 14 września w Domarznie (gm. Drzewica) uwagę patrolu drogówki zwrócił kierujący czterokołowcem, który poruszał się bez wymaganego kasku, a pojazd był na zagranicznych tablicach rejestracyjnych. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy do kontroli.

- Quadem poruszał się 32-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjantów. Mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu. Podczas kontroli policjanci ustalili także, że quad nie jest dopuszczony do ruchu w Polsce. Pojazd był niezarejestrowany, nie posiadał przeglądu technicznego oraz wymaganego obowiązkowego ubezpieczenia OC - informuje asp. sztab. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.

Kierujący quadem musi się liczyć z konsekwencjami swojego nieodpowiedzianego zachowania. Oprócz kary finansowej jaka mu grozi za poruszanie się pojazdem bez ubezpieczenia OC, 32-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

- Przypominamy, że osoby które chcą jeździć quadem muszą mieć do tego uprawnienia. Należy pamiętać, że quady użytkowane na drogach publicznych podlegają obowiązkowi rejestracji. W związku z tym, muszą przechodzić badania potwierdzające ich sprawność techniczną oraz zgodność z warunkami określonymi w homologacji (oświetlenie, tablica rejestracyjna w widocznym miejscu oraz polisa OC) - dodaje  asp. sztab. B. Stępień.