wersja testowa serwisu

Piotrkowska Karta Mieszkańca: złóż wniosek i korzystaj ze zniżek!

Piotrkowska Karta Mieszkańca: złóż wniosek i korzystaj ze zniżek!
UM Piotrków Trybunalski

Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego do tej pory wyrobili 740 kart w ramach Piotrkowskiej Karty Mieszkańca. Dokument uprawnia do szeregu zniżek m.in. korzystając z basenów, kortów tenisowych czy płacąc za abonament w strefie płatnego parkowania. PKM ruszyła 2 listopada 2020 roku, ale pandemiczne obostrzenia spowodowały zamknięcie niektórych instytucji przez co piotrkowianie nie mogli korzystać ze wszystkich zniżek. Teraz – po zakończeniu lockdownu - można w pełni korzystać z dobrodziejstw, jakie daje posiadanie Piotrkowskiej Karty Mieszkańca.

PKM uprawnia do szeregu zniżek w: Ośrodku Sportu i Rekreacji, Miejskim Ośrodku Kultury, Muzeum oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dzięki karcie taniej zapłacimy także za bilety Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz za abonament w Strefie Płatnego Parkowania.

Karta jest wydawana bezpłatnie na okres dwóch lat. Otrzymać może ją każdy pełnoletni mieszkaniec, który w swoim zeznaniu podatkowym jako miejsce zamieszkania deklaruje Piotrków Trybunalski lub korzysta ze świadczeń piotrkowskiego MOPR - informują piotrkowscy urzędnicy.

Jak dodają magistraccy pracownicydo tej pory wydano 630 kart mieszkańca, kolejne 140 czeka na odbiór – wyliczają.

Wnioski o wydanie Piotrkowskiej Karty Mieszkańca (PKM) można składać elektronicznie: za pośrednictwem strony www.piotrkow.pl lub papierowo w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28. 

UWAGA!

Po złożeniu wniosku należy umówić się telefonicznie (chyba, że dokumenty składamy osobiście) na odbiór dokumentu, w którymś z trzech punktów:
- Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28, tel. 44 732 18 00;
- Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Belzackiej 108/110, tel. 44 732 70 86;
- Mediatece 800-lecia przy ul. Curie-Skłodowskiej 3, tel. tel. 44 681 40 60.

Zaktualizowane wniosek oraz regulamin, a także tabelę zniżek można znaleźć na stronie piotrkow.pl.