wersja testowa serwisu

Pirat drogowy zatrzymany. 32-letnia kobieta straciła prawo jazdy

policja

Policjanci z opoczyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 32-letnią kierującą Audi. Kobieta pędziła samochodem ponad 120 km/h, w terenie, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h mieszkanka Radomia straciła prawo jazdy, została także ukarana mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi.

W piątek, 29 maja o godzinie 10:40, w miejscowości Brudzewice w gminie Poświętne, policjanci ruchu drogowego patrolujący drogę krajową nr 48 zatrzymali do kontroli drogowej pędzące 123 km/h Audi. Okazało się, że samochód prowadziła 32 letnia mieszkanka Radomia, która w terenie zabudowanym przekroczyła prędkość o ponad 70 km/h. Nieodpowiedzialnej kierującej policjanci zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące.

- Przypominamy, o przestrzeganiu zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i przede wszystkim stosowania się do ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn większości wypadków drogowych - mówi asp. szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej komendy policji.