wersja testowa serwisu

Pirat drogowy zatrzymany na ul. Piotrkowskiej w Opocznie. Pędził ponad 100 km/h

policj_20210406-090946_1

Ponad 100 km/h pędził 21-letni kierowca Volvo ulicą Piotrkowską w Opocznie. Mężczyzna został zatrzymany i stracił prawo jazdy. 

- Mimo dotkliwej kary, jaką jest odbierane na trzy miesiące prawa jazdy, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, wysoki mandat karny i aż 10 punktów karnych, jak widać, amatorów szybkiej jazdy nie brakuje. O tym, że nadmierna prędkość może prowadzić do tragedii na drodze powinni wiedzieć wszyscy. Niezdający sobie z tego sprawy kierowcy muszą mieć jednak świadomość nieuchronności kary - mówi asp. sztab. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.

Pamiętajmy!
Kierowca jadący przez obszar zabudowany i przekraczający dopuszczalną prędkość powoduje bezpośrednie zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. A to właśnie piesi, czy rowerzyści są szczególnie narażeni na poważne obrażenia. W sytuacji, kiedy dochodzi do wypadku nie chroni ich karoseria, poduszki czy pasy bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest, aby kierowcy jadąc przez obszar zabudowany przestrzegali przepisów i wykazali się ostrożnością.

Kierowcy, którzy nie będą się stosować do przepisów w tym zakresie muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.