wersja testowa serwisu

Policjanci i strażacy wspólnie pomogli mieszkance gminy Opoczno

270-126268
fot. KPP w Opocznie

O dzielnicowym można powiedzieć, że to „człowiek od zadań specjalnych". Służba dzielnicowego, to przede wszystkim osobisty codzienny kontakt z mieszkańcami. To reagowanie i pomaganie w różnych sytuacjach, często wstydliwych, trudnych. Kolejny raz dzielnicowy asp. Tomasz Wijata udowodnił, że zwykła ludzka empatia, życzliwość to nieodzowna cecha dobrego dzielnicowego.

Tym razem dzielnicowy zareagował na problem, z jakim spotkała się 63-letnia mieszkanka gminy Opoczno. Kobieta z przyczyn życiowych została chwilowo sama w domu. Opady śniegu, uniemożliwiły jej dostęp do urządzeń użytku codziennego, które znajdują się na terenie zasypanej śniegiem posesji.

- Mieszkanka gminy Opoczno, pomoc znalazła u dzielnicowego. Zadzwoniła do asp. Wijaty z prośbą o pomoc. Dzielnicowy od razu wiedział, co ma robić. Skontaktował się ze strażakami PSP, gdzie przy ogromnym wsparciu i osobistym zaangażowaniu Zastępcy Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie kpt. Krzysztofa Juszczaka, udało się skutecznie rozwiązać problem 63-letniej kobiety - wyjaśnia asp. szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.

Na miejsce zostali skierowani strażacy z OSP, którzy pomogli odśnieżyć podwórko i umożliwić dostęp do usytuowanych tam urządzeń. Policjant powiadomił także o trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się kobieta MGOPS w Opocznie, którego pracownicy dowieźli 63-latce potrzebne lekarstwa.

- Mieszkance gminy Opoczno życzymy wszystkiego najlepszego i dziękujemy za zaufanie. Dziękujemy strażakom PSP i OSP za wsparcie, pomoc i zaangażowanie. Wspólnie możemy więcej - dodaje asp. szt. Barbara Stępień.