wersja testowa serwisu

Policjanci odzyskali skradziony rower i ujawnili sprawcę jeszcze niezgłoszonej kradzieży

Policjanci odzyskali skradziony rower i ujawnili sprawcę jeszcze niezgłoszonej kradzieży

Opoczyńscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży roweru. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 28-letni opocznianin. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, iż mężczyzna dopuścił się kradzieży w warunkach recydywy, zgodnie z zapisami kodeksu karnego grozi mu obostrzenie kary. Podczas zatrzymania 28-latka, policjanci ujawnili kolejnego złodzieja, który okradł jeden z opoczyńskich sklepów.

Do kradzieży roweru górskiego doszło 8 marca 2021 roku na ulicy Piotrkowskiej w Opocznie. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci od dnia zgłoszenia pracowali nad ustaleniem sprawcy kradzieży. Kryminalni zabezpieczyli i przeanalizowali zapisy dostępnych w okolicy kamer monitoringu, ustalali świadków zdarzenia. Zabezpieczyli dowody, które w konsekwencji doprowadziły kryminalnych do 28-letniego opocznianina.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego, policjanci odnaleźli skradziony rower, który już trafił do prawowitego właściciela. Okazało się, że sprawca kradzieży był już karany za podobne przestępstwo. W trakcie zatrzymania 28-latka, uwagę policjantów zwrócił inny mężczyzna, który na widok radiowozu policji próbował uciekać.

Mężczyzna został zatrzymany. Szybko okazało się co było przyczyną jego nerwowego zachowania. Funkcjonariusze przy 31-latku odnaleźli ubrania dziecięce, których zakupu nie umiał potwierdzić. Policjanci zweryfikowali pochodzenie odzieży dziecięcej i okazało się, że mężczyzna kilka chwil wcześniej, ukradł je z jednego z opoczyńskich sklepów. Pracownicy sklepu dopiero po interwencji policjantów zorientowali się, że został im skradziony towar. Wszystkie skradzione ubrania zostały odzyskane i zwrócone do sklepu.

31-latek odpowie za popełnione wykroczenie, natomiast 28 letni sprawca kradzieży roweru odpowie za popełnienie przestępstwa w warunkach recydywy.

źródło: KPP w Opocznie