Policjanci rozmawiali z młodymi sportowcami o bezpieczeństwie

270-195797
fot. KPP w Opocznie

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Drzewicy, na zaproszenie Leszka Nowaka Prezesa Klubu Sportowego LKS w Radzicach Dużych, rozmawiali z młodymi sportowcami o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu.

- Zbliżają się wakacje, a zatem rozpoczynają się zintensyfikowane policyjne działania profilaktyczne. Wspieramy w tym zakresie nie tylko pedagogów, ale także rodziców i opiekunów dzieci. Edukacja najmłodszych jest niezwykle ważna w kontekście bezpieczeństwa dzieci nie tylko podczas letniego wypoczynku, ale także każdego dnia - mówi podkom. Barbara Stępień​. - W spotkaniu udział wzięli asp. szt. Paweł Janik, oraz st. asp. Michał Szczepanik, dzielnicowi z Posterunku Policji w Drzewicy. To doświadczeni policjanci, którzy doskonale wiedzą, jak zachęcić najmłodszych do wspólnych rozmów o bezpieczeństwie. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, policjanci dużo uwagi poświęcili bezpieczeństwu podczas nadchodzących wakacji. Nie tylko podczas wypoczynku, ale także podczas prac polowych, w których dzieci chętnie uczestniczą. 

Mundurowi przypomnieli najmłodszym, by bezwzględnie korzystać tylko z kąpielisk strzeżonych, na których są ratownicy. Dzielnicowi wielokrotnie podkreślali jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać dzieci i młodzież, kiedy zlekceważą zakaz kąpieli i zdecydują się na wejście do wody w tzw. „dzikich akwenach", na przykład:. gliniankach, żwirowiskach, stawach, strumykach czy przy tamie. Sporo uwagi policjanci poświęcili także na omówienie ogólnych zasad bezpiecznego zachowania w domu, czy podczas poruszania się po drogach. 

Młodzi sportowcy mogli przymierzyć także elementy wyposażenia do służby policjantów, a także za kierownicą policyjnego radiowozu poczuć się przez chwilę jak prawdziwy stróż prawa.