Policjanci z Opoczna odzyskali skradziony samochód, lawetę oraz łódź. Sprawca trafił do aresztu

policja-kajdanki2

Policjanci z Opoczna ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu, lawety, łodzi oraz rożnych elektronarzędzi. Dodatkowo, mężczyzna posiadał ponad 168 gramów metamfetaminy. Decyzją Sądu Rejonowego w Opocznie został tymczasowo aresztowany. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Pod koniec czerwca 2024 roku opoczyńska policja została powiadomiona o kradzieży samochodu marki Audi. Pojazd został skradziony z jednej z prywatnych posesji na terenie Opoczna. Do pracy nad ustaleniem sprawcy kradzieży przystąpili policjanci wydziału kryminalnego. Szereg ustaleń, zabezpieczone dowody, ślady, krok po kroku doprowadzały policjantów do osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo. Funkcjonariusze wytypowali mężczyznę, który może mieć związek z kradzieżą. 

- 5 lipca 2024 roku w trakcie działań, policjanci wydziału kryminalnego na ulicach Opoczna, zauważyli samochód ford transit, którym kierował wytypowany przez nich mężczyzna. Po krótkim pościgu, policjanci zatrzymali kierowcę forda. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Opoczna. Mężczyzna uciekał przed policjantami, bo był nietrzeźwy, a dodatkowo posiadał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych - relacjonuje podkomisarz Barbara Stępień. - Z uwagi na kryminalną przeszłość zatrzymanego oraz jego powiązania ze środowiskiem narkotykowym, policjanci podjęli decyzję o przeszukaniu mieszkania 35-latka. W pomieszczeniach zajmowanych przez zatrzymanego, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli ponad 168 gramów metamfetaminy oraz elektronarzędzia, których pochodzenia zatrzymany nie umiał wytłumaczyć.

Mężczyzna został przewieziony do opoczyńskiej komendy policji. Tutaj z kolei do dalszej pracy nad sprawą przystąpili policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego. Funkcjonariusze posiadali informację świadczące o tym, że zatrzymany 35-latek może mieć na sumieniu jeszcze inne przestępstwa. Kolejne ustalenia, doprowadziły śledczych do mieszkańca podopoczyńskiej miejscowości, u którego w pomieszczeniach gospodarczych zatrzymany 35-latek przechowywał skradziony pod koniec czerwca samochód osoby audi oraz skradzioną z terenu Radomia lawetę oraz łódź. Łączna suma odzyskanego przez policjantów mienia na chwilę obecną wynosi ponad 50 tysięcy złotych.

- Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie 35-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem oraz posiadania substancji psychotropowej. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu mężczyzna został na trzy miesiące tymczasowo aresztowany. Zatrzymany 35-latek był wcześniej karny za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Sprawa ma charakter rozwojowy - dodaje podkomisarz Barbara Stępień.