wersja testowa serwisu

Policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego oddali krew dla potrzebujących

253-139778
fot. KPP Łódź Wschód

Kolejny raz została zorganizowana zbiórka krwi w Komendzie Powiatowej Policji w Koluszkach. W akcję włączyli się pracownicy i mundurowi z powiatu łódzkiego wschodniego. Zgłosiło się blisko 30 darczyńców. Akcja została przeprowadzona pod hasłem: ,,Nasza Krew – Nasza Ojczyzna".

Podczas codziennej służby policjanci stykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie jest zagrożone. Bardzo często spotykają się z historiami ludzi, którzy walczą o życie swoje, bądź swoich najbliższych. Mundurowi wiedzą jak ważna każda kropla krwi, ponieważ często pracują na miejscu wypadków drogowych w których są osoby ranne. Krwi nie można wyprodukować ale można ją podarować tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

We wtorek, 30 listopada na terenie Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach stanął mobilny punkt poboru krwi RCKiK z Łodzi.

- Przez kilka godzin zebrali się pracownicy i policjanci z całego powiatu łódzkiego wschodniego. Każda osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić specjalny formularz - informuje sierż. sztab. Aneta Kotynia. - Pracownicy medyczni pobierali krew do analizy, a darczyńcy przechodzili badanie lekarskie. Zgłosiło się prawie 30 koleżanek i kolegów, jednak po weryfikacji nie wszyscy mogli oddać krew. Dzięki dzisiejszej inicjatywie do najbardziej potrzebujących trafi blisko 7 litrów krwi. Dziękujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszego przedsięwzięcia za zaangażowanie i okazane serce. Dzisiaj po raz kolejny udowodniliśmy, że razem możemy więcej!

Zobacz zdjęcia: