wersja testowa serwisu

Policjanci z powiatu opoczyńskiego obchodzili swoje święto. Nie zabrakło awansów na wyższe stopnie służbowe

Untitled
fot. KPP w Opocznie

Służyć ludziom - obowiązek i przywilej - to hasło na co dzień przyświeca opoczyńskim policjantom w służbie, stało się ono także motywem przewodnim powiatowych obchodów Święta Policji w 95 rocznicę powołania kobiet do służby w największej formacji mundurowej w Polsce. W tym roku obchody święta z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju zostały ograniczone do uroczystej zbiórki. 21 lipca 2020 roku był szczególnym dniem dla opoczyńskich stróżów prawa. W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Opocznie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. To wyjątkowy dzień dla funkcjonariuszy i wszystkich tych, którzy na co dzień wspomagają ich służbę. To okres wyróżnień, wręczania awansów, nominacji i odznaczeń.

Z uwagi na pandemię koronawirusa, uroczystość miała skromniejszy charakter i wzięła w niej udział ograniczona liczba gości oraz wyróżnionych policjantów i pracowników Policji. Władze samorządowe reprezentował Starosta Opoczyński Marcin Baranowski. Uroczystość rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Opocznie, który przywitał zebranych. Insp. Kobierski Konrad zwrócił szczególną uwagę na sytuację związaną z epidemią, która zmusiła nas do skromniejszego niż zazwyczaj uczczenia obchodów Święta Policji. Komendant zwrócił uwagę na fakt, iż sytuacja epidemiczna jaka dotknęła cały kraj ale także cały powiat opoczyński nałożyła na policjantów dodatkowe obowiązki. Pomimo tego nasi policjanci wzorowo zrealizowali wszystkie powierzone im zadania. Komendant podziękował wszystkim policjantom oraz pracownikom opoczyńskiej policji za trud i zaangażowanie w codzienną służę. Wyniki pracy opoczyńskich policjantów są najlepszym dowodem na to, że każdy policjant z naszej jednostki rzetelnie realizuje codzienne zadania.

Centralnym punktem uroczystości było wręczenie awansów na wyższe stopnie policyjne. Podczas uroczystości z rąk kierownictwa opoczyńskiej policji awanse na wyższe stopnie odebrało 15 funkcjonariuszy. W korpusie aspirantów policji awans na wyższy stopień otrzymało 5 funkcjonariuszy. W korpusie podoficerów policji - 8 funkcjonariuszy, w korpusie szeregowych policji - 2 funkcjonariuszy

Słowa podziękowania padły także z ust Starosty Opoczyńskiego. Marcin Baranowski, w imieniu Posła na Sejm Roberta Telusa, Wojewody Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego oraz opoczyńskich władz samorządowych, podziękował wszystkim funkcjonariuszom za trud i zaangażowanie w codziennej służbie oraz pomoc przy walce z niewidzialnym wrogiem jakim stał się koronawirius. Starosta podkreślił rolę policjantów w pomocy przy realizacji zadań wynikających wraz z pojawieniem się epidemii koronawirusa. Sytuacja ta uniemożliwiła władzom samorządowym na przeprowadzenie wielu uroczystości w tym tej, upamiętniającej 80 rocznicę śmierci mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala". Pan Starosta korzystając z okazji uroczystej zbiórki, na ręce komendantów opoczyńskiej policji wręczył obraz upamiętniający mjr "Hubala".

Wszystkim awansowanym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w codziennej służbie na rzecz opoczyńskiej społeczności.

źródło: KPP w Opocznie

Zobacz zdjęcia: