Gmina Mniszków: Policjanci zatrzymali sadystę, który znęcał się nad kotami

270-156047
fot. KPP w Opocznie

Opoczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad kotami. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 26 września 2022 roku policjanci uzyskali informację, z której wynikało, że 23-letni mieszkaniec gminy Mniszków znęcał się nad dwoma kotami. Z relacji wynikało, że uderzał młodymi zwierzętami o budynek gospodarczy, a następnie wyrzucił je w pobliskie zarośla co widział świadek. 

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Sprawdzili pobliski teren i odnaleźli truchło jednego z kociąt. Kolejnego kota, pomimo dokładnego sprawdzenia pobliskiego terenu nie odnaleziono. 

- Na podstawie zebranych dowodów, zabezpieczonych na miejscu śladów, przesłuchań świadków, wynika, że nad zwierzętami znęcał się obecny na miejscu 23-letni nietrzeźwy mężczyzna. Badanie wykazało, że miał on prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Na miejsce został wezwany pracownik gminy Mniszków, który zabezpieczył truchło zwierzęcia do badań sekcyjnych. 23-latek po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności - mówi asp. sztab. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.