wersja testowa serwisu

Poświętne na filmowo. Trwa realizacja ciekawego projektu

Zrzut-ekranu-2020-10-15-o-17.07.25

Na terenie gminy Poświętne w ramach projektu pt.: „Utworzenie filmowych punktów turystyczno – informacyjnych dla mieszkańców i gości Gminy Poświętne" stanęła m. in.: altana oraz tablice przedstawiające bogaty filmowy dorobek gminy.

Spośród wielu filmów i seriali na trenie gminy Poświętne realizowano m. in.: „Czterech pancernych i psa", Jak rozpętałem II wojnę światową" - z niezapomnianą rolą Franka Dolasa, „Doktor Ewę", w którym w główną rolę wcieliła się Ewa Wiśniewska, „Katyń", „Hubala", „Bitwę Warszawską", „Pieniądze to nie wszystko" oraz kilkanaście innych produkcji i  postaci filmowych, które ilustrują autorskie tablice. 

Trzeba zaznaczyć, że realizacja projektu nie udałaby się bez pozyskanych środków, wsparcia i pomocy: Stowarzyszenia „Poświętne – Nakręcona Gmina", Stowarzyszenia Dolina Pilicy oraz zaangażowania Referatu Inwestycji Urzędu Gminy Poświętne.

- To kolejny krok w promowaniu szerokiego projektu pn. „Poświętne na Filmowo" i  piękna terenów gminy Poświętne – zaznaczają wójt Michał Franas oraz Aneta Małachowska – przewodnicząca Stowarzyszenia „Poświętne – Nakręcona Gmina".

źródło: UG Poświętne