wersja testowa serwisu

Poświętne w walce z koronawirusem. Zakupiono maseczki, płyny do dezynfekcji i rękawiczki

91616703_550280335623466_6568241478013812736_n
Władze gminy Poświętne zakupiły maseczki, płyn do dezynfekcji, mydła i rękawiczki, które m.in. przekazano do tamtejszego Ośrodka Zdrowia, druhom wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Poświętne, a także wszystkim pracownikom jednostek podległych.

- W obecnie trudnej sytuacji jest służba zdrowia na terenie całego powiatu opoczyńskiego, dlatego około pół tysiąca maseczek przekazaliśmy do dyspozycji pani doktor, która jako jedyna z pielęgniarkami obsługuje nasz teren - podkreśla Wójt Gminy Poświętne, Michał Franas. - Jeżeli nie zadbamy o bezpieczeństwo personelu, to jedyny punkt, gdzie mamy lekarza i aptekę podzieli losy przychodni, które zostały zmuszone do zamknięcia.

Kilkaset masek oraz środki do dezynfekcji trafiły także do trzech jednostek OSP tj. Gapinina, Poświętnego i Brudzewic. Druhowie z OSP Poświętne już od dwóch tygodni wspierają wójta w działaniach profilaktycznych podczas ogłoszonej pandemii, m.in. roznieśli ponad 2 tysiące ulotek z najważniejszymi informacjami o koronawirusie i numerami telefonów, pod które można dzwonić, a ostatnio przez megafony przekazywali komunikaty służb odpowiedzialnych za walkę z wirusem i apelowali wspólnie z wójtem, by pozostać w domach.

Z oficjalnych informacji do dnia 31 marca nikt z terenu gminy Poświętne nie jest zarażony, są natomiast osoby poddane kwarantannie domowej.
Zobacz zdjęcia: