wersja testowa serwisu

Poświętne: Wszyscy mieszkańcy gminy otrzymają maseczki. Władze wsparły także DPS w Drzewicy

Poświętne: Wszyscy mieszkańcy gminy otrzymają maseczki. Władze wsparły także DPS w Drzewicy
Do 10 kwietnia ma zakończyć się dystrybucja w całej gminie (fot. UG Poświętne)

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Wójt Gminy Poświętne podjął decyzję o zakupie masek ochronnych dla wszystkich mieszkańców gminy. Są to uniwersalne, dwuwarstwowe, maseczki wielokrotnego użytku, które można prać. Maseczki będą dostarczane bezpośrednio do każdej posesji przez druhów OSP.

Akcję „Maseczka dla każdego mieszkańca gminy Poświętne" rozpoczęto od sołectw: Buczek, Dęba, Dęborzeczka, Ponikła (Kozłowiec), a następnie sukcesywnie będą dostarczane do każdej miejscowości. Władze gminy proszą, aby po otrzymaniu maseczek przekazać, po jednej dla każdej osoby, wszystkim domownikom. Do 10 kwietnia ma zakończyć się dystrybucja w całej gminie.

- Do rozpoczęcia tej akcji skłonił mnie brak maseczek w sklepach i to, że najważniejsze jest życie i zdrowie mieszkańców. Musimy brać sprawy w swoje ręce - powiedział wójt Michał Franas.

Na terenie gminy we wszystkich miejscowościach odtwarzane są z głośników samochodu strażackiego komunikaty Wójta i służb dbających o bezpieczeństwo związane z pandemią.

Gmina Poświętne wsparła również w trudnej sytuacji Dom Pomocy Społecznej w Drzewicy. W poniedziałek rano przekazano placówce z sąsiedniej gminy dwa wyparzacze gastronomiczne, kilkaset maseczek ochronnych, płyn do dezynfekcji oraz mydła w płynie.

Wójt Gminy dziękuje wszystkim ochotnikom strażakom za wsparcie i pomoc, którą niosą mieszkańcom, w trosce o ich bezpieczeństwo i zdrowie.