wersja testowa serwisu

Potwierdzono 129 przypadków zakażenia koronawirusem w województwie łódzkim. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane

Potwierdzono 129 przypadków zakażenia koronawirusem w województwie łódzkim. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane

O osiemnaście wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie łódzkim. W całym kraju jest ich już 844.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym wzroście przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

- Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z województwa łódzkiego, ośmiu osób z województwa dolnośląskiego, pięciu osób z województwa śląskiego, pięciu osób z województwa zachodniopomorskiego i pięciu osób z woj. małopolskiego, trzech osób z województwa warmińsko-mazurskiego oraz jednej osoby z wojewodztwa wielkopolskiego - czytamy w komunikacie MZ.

Potwierdzone wyniki z województwa łódzkiego dotyczą: jednej starszej kobiety, jednej nastoletniej dziewczyny, pięciu kobiet w średnim wieku, jednego dziecka, trzech nastoletnich chłopców, trzech mężczyzn w średnim wieku oraz czterech młodych mężczyzn.

- Są to osoby w wieku od 7 do 75 lat. Osoby miały bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi - informuje Dagmara Zalewska, rzecznik prasowy Wojewody Łódzkiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 844/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). W województwie łódzkim jest ich już 129.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:
• Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 129
• Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 51
• Liczba osób objętych kwarantanną: 5208
• Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 3015