wersja testowa serwisu

Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Opocznie.

normal_61109791b1e99f9e16beaa70c14550c1901e4617

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opocznie, 13 października 2021 roku odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na zaproszenie Starosty Marcina Baranowskiego i Wicestarosty Marii Barbary Chomicz zebrali się dyrektorzy szkół i placówek powiatowych wraz z pracownikami oraz przedstawiciele związków zawodowych zrzeszających nauczycieli.

W uroczystości wzięli również udział: Rafał Skoczylas Dyrektor Biura Posła na Sejm RP Roberta Telusa, Przewodnicząca Komisji Rodziny, Edukacji i Kultury Grażyna Wójcik, Przewodnicząca Komisji Budżetowej Maria Witkowska, Sekretarz Powiatu Grażyna Wielgus, Skarbnik Powiatu Anna Słoniewska i Dyrektor Wydziału Oświaty i Funduszy Unijnych Małgorzata Grzesińska.

Święto Edukacji Narodowej jest okazją do podziękowań nauczycielom za codzienny trud wkładany w wykonywaną pracę, ogrom rzetelnie przekazywanej wiedzy oraz chęcią podkreślenia znaczenia szkół w wychowaniu młodego pokolenia. Jest okazją do przekazania uznania dla pracowników zatrudnionych w administracji i obsłudze, czyli osób, które dokładają wszelkich starań, aby każda placówka funkcjonowała na najwyższym poziomie.

Wszystkich przybyłych do Starostwa dyrektorów szkół, nauczycieli i pracowników obsługi placówek oświatowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Opoczyński powitali – Starosta Marcin Baranowski i Wicestarosta Maria Barbara Chomicz.

„W pierwszym naszym zamiarze było, aby wykorzystując ogromne sale gimnastyczne naszych wspaniałych szkół zaprosić w tym roku, właśnie po pandemii wszystkich nauczycieli. Tam rzeczywiście spotkać się i porozmawiać, ale przede wszystkim podziękować za ten trudny rok, który jest już za nami i życzyć wspaniałego, bezpiecznego, zdrowego kolejnego roku, ale ostatnie informacje dotyczące rozprzestrzeniania się tego wszędobylskiego wirusa spowodowały, że dzisiaj mogliśmy zaprosić tylko cześć z Państwa. Wybraliśmy taki klucz, aby dzisiaj na tej sali znalazły się osoby, które zostały docenione na wszystkich szczeblach, a więc począwszy od Ministra Edukacji Narodowej, poprzez Łódzkiego Kuratora Oświaty, oczywiście są tutaj osoby nagrodzone przez Starostę Opoczyńskiego oraz wszystkie osoby, które zostały wyróżnione przez dyrektorów szkół" – wyjaśniała dzisiejszą formę uroczystości Maria Barbara Chomicz – Wicestarosta.

„Przede wszystkich chcę z tego miejsca wszystkim Państwu bardzo serdecznie podziękować w imieniu Zarządu i Rady Powiatu, ale myślę też, że w imieniu wszystkich mieszkańców Powiatu – rodziców, Waszych podopiecznych, bo ten rok był wyjątkowy dla nas wszystkich. Wyjątkowo trudny. Stanęliśmy przed zupełnie nową rzeczywistością. My tych obszarów, jeśli chodzi o opanowanie tego niewidzialnego wroga jakim był COVID-19 mieliśmy dużo, dużo więcej, ale mamy też dużo placówek oświatowych. Mamy dużą liczbę nauczycieli i młodzieży w naszych szkołach. Były olbrzymie obawy, było wiele narad z dyrektorami, jak to wszystko planować. Pewne rozwiązania, pewne rzeczy, oczywiście większość w zasadzie z nich było nowe dla nas wszystkich, choćby lekcje on-line, czy też kwarantanna. Myślę, że mogę tu z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że na tyle, na ile było to możliwe zdaliśmy ten egzamin bardzo dobrze. Tak oceniają nas nasi zwierzchnicy czyli np. służby Pana Wojewody. Powiat Opoczyński pomimo, że był bardzo wcześnie zaatakowany – jako jeden z pierwszych w kraju – jeśli chodzi o COVID-19. to ten egzamin zdaliśmy bardzo, bardzo dobrze" – mówił Marcin Baranowski – Starosta Opoczyński.

Po przemówieniu wręczono nauczycielom nagrody Starosty Opoczyńskiego oraz przekazano wyróżnienia od Łódzkiego Kuratora Oświaty i Ministra Edukacji Narodowej.

Następnie w imieniu Roberta Telusa – Posła na Sejm RP specjalny list skierowany do nauczycieli odczytał Dyrektor Biura Poselskiego - Rafał Skoczylas.

Podczas uroczystości nagrody swoim pracownikom przekazali również dyrektorzy szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Opoczyński. Tego dnia w stronę pracowników oświaty popłynęło wiele ciepłych życzeń wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z wykonywania tego zaszczytnego zawodu.

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetnił występ niezwykle utalentowanej młodzieży z I liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie, która pod czujnym okiem nauczyciela Jacka Plucińskiego rozwija swoje pasje muzyczne i sceniczne w „STUDIO 107". Tym razem zaprezentowali repertuar ludowy o nieszczęśliwej miłości Jasia i Marysi. Było regionalnie, po opoczyński z przytupem. Wspaniałe, melodyjne piosenki ludowe nucili wszyscy obecni na sali pracownicy oświaty.

źródło: Starostwo Powiatowe w Opocznie