wersja testowa serwisu

Pożegnano absolwentów Studia Piosenki TON i Grupy Teatralnej SERMO

DSC08897

W Miejskim Domu Kultury odbyło się pożegnanie tegorocznych absolwentów uczęszczających na zajęcia wokalne i teatralne do Studia Piosenki TON oraz do Grupy Teatralnej SERMO.

Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa uroczystość miała charakter kameralny. Uczestniczyli w niej: Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna, Zdzisław Miękus, dyrektor MDK, Izabela Lisowska, instruktor wokalny TON-u, Agata Andrzejewska, instruktor teatru prowadząca Grupę SERMO oraz absolwenci: Katarzyna Kawałek, Wioleta Kupis, Natalia Kowalczyk, Joanna Brzezińska i Łukasz Wilk.

Młodzież usłyszała od swoich instruktorek zasłużone słowa podziękowania, które pochwaliły pracę i zaangażowanie swoich podopiecznych włożone w ich dotychczasową działalność wyrażaną głównie przez scenę Miejskiego Domu Kultury. Mówiły również o wielkim talencie i pasji absolwentów oraz o licznych sukcesach zdobywanych przez młodzież zarówno w konkursach na szczeblu lokalnym jak i ogólnopolskim. Nie zabrakło emocji, łez, wzruszeń i dobrych życzeń wypowiadanych łamiącym się głosem.

Gratulacje absolwentom złożyli również burmistrz Opoczna i dyrektor MDK, którzy podkreślili, że Gmina Opoczno oraz opoczyńska instytucja kultury zawsze pozostaną otwarte na zdolnych i ambitnych młodych ludzi.

Absolwenci otrzymali pamiątkowe statuetki, podziękowania i upominki.

Akcentem zwieńczającym działalność młodzieży był koncert online, w czasie którego uczestnicy „emdekowskich" zajęć nie tylko zaprezentowali swoje wokalne i recytatorskie umiejętności, ale również podzielili się własnymi refleksjami i wspomnieniami.

Koncert można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale MDK Opoczno. Serdecznie zapraszamy!

źródło MDK w Opocznie