wersja testowa serwisu

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieradzu szyją maseczki

aktualnosci_445a766339597a0e5b07c4a2bff18357_view2

Ponad 300 maseczek uszyją pracownicy MOPS w Sieradzu, którzy w związku z decyzją Wojewody Łódzkiego o zamknięciu Warsztatów Terapii Zajęciowej – właśnie w ten sposób wykorzystali czas wolny od zajęć.

- W magazynie MOPS mieliśmy kilka nowych fartuchów z flizeliny. Przerabiamy je na maseczki – bo te było nam najtrudniej dostać – mówi Krzysztof Bejmert dyrektor MOPS w Sieradzu.

Maseczki otrzymają pracownicy MOPS, którzy mają bezpośredni kontakt z klientami. Także Ci, którzy rozdają i rozwożą posiłki sieradzkim seniorom.

Obecnie szyciem maseczek zajmują się dwie pracownice, które na co dzień prowadziły warsztaty z podopiecznymi MOPS. Jak piszą na swoim Facebooku:

"Zgodnie z decyzją wojewody łódzkiego MOPS w Sieradzu tymczasowo zawiesił działalność Ośrodka Adaptacyjnego, Domu Dziennego Pobytu, Klubu Seniora, świetlic środowiskowych i Warsztatu Terapii Zajęciowej. Aby zmniejszyć ryzyko zarażenia zgodnie z tym, o co apeluje rząd pracownicy, którzy nie są niezbędni w pracy przebywają w domach w pełnej gotowości w razie konieczności podjęcia niezbędnych działań. W związku z powyższym oraz zgodnie z decyzją dyrektora pracownicy WTZ zajęli się szyciem w domach maseczek ochronnych wspierając pracę tych, którzy musieli pozostać na służbie."

Źródło: UM Sieradz