wersja testowa serwisu

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z opoczyńskimi strażakami

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z opoczyńskimi strażakami
fot. KP PSP Opoczno

Wielki zaszczyt i wyróżnienie spotkało opoczyńskich strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie.

Podczas zaplanowanej w dniu 18 czerwca 2020 r. wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Opocznie na Targowisku Miejskim, gdzie miało się odbyć spotkanie z mieszkańcami miasta i regionu (więcej o tym w TYM MIEJSCU), doszło do historycznych odwiedzin strażaków tut. Komendy przez Pana Prezydenta.

Wizyta urzędującego Prezydenta RP to wydarzenie bez precedensu dla powiatu opoczyńskiego.

W trakcie przejazdu do Opoczna Pan Prezydent znalazł czas, aby przywitać się ze strażakami tut. Komendy pełniącymi służbę w tym dniu.

Po zameldowaniu przez Komendanta Powiatowego PSP w Opocznie st. bryg. Andrzeja Śpiewaka o gotowości bojowej strażaków tut. Komendy zabezpieczających wizytę, Prezydent RP Andrzej Duda przywitał się z obecnymi strażakami. W krótkiej rozmowie spytał o stan wyposażenia, ewentualne potrzeby sprzętowe i życzył dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego dla wszystkich strażaków.

Niespodziewane spotkanie głowy państwa na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych strażaków. Obecni strażacy podziękowali Panu Prezydentowi za możliwość spotkania się i wspólnego zdjęcia. Dziękujemy.

Źródło: KP PSP w Opocznie