wersja testowa serwisu

Punkt potwierdzający Profil Zaufany w Urzędzie Gminy Poświetne

Punkt potwierdzający Profil Zaufany w Urzędzie Gminy Poświetne

Dzięki staraniom Wójta Gminy Poświętne, Michała Franasa, na podstawie udzielonej zgody Ministra Cyfryzacji od dnia 2 marca 2020 r. w Urzędzie Gminy Poświętne funkcjonuje Punkt Potwierdzający Profil Zaufany ePUAP.

- W celu potwierdzenia, przedłużenia ważności lub unieważnienia profilu zaufanego ePUAP zapraszamy do naszego Punktu Potwierdzającego zlokalizowanego w: Urzędzie Gminy Poświętne ul. Akacjowa 4, 26 – 315 Poświętne – budynek B, pokój nr 1 - Urząd Stanu Cywilnego - czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Poświętne.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego ePUAP czynny jest w godzinach pracy Urzędu, tj. poniedziałek - piątek od 7.45 do 15.45.

Profil Zaufany to bezpłatny podpis elektroniczny, przy pomocy którego on-line załatwisz sprawę w różnego rodzaju publicznych urzędach. Pozwala na składanie przez internet np. wniosków, podań czy deklaracji. Coraz więcej osób korzysta z PZ, ponieważ można się nim posłużyć m.in. na platformie ePUAP, PUE ZUS oraz CEIDG. Dzięki niemu złożysz PIT bez wychodzenia z domu i czekania w kolejce.

Wniosek o Profil Zaufany można złożyć przez internet (pz.gov.pl) i poświadczyć go w Punkcie Potwierdzającym – teraz również w naszym Urzędzie Gminy. Do takiego punktu należy udać się z dowodem osobistym lub paszportem. Można również założyć i potwierdzić Profil Zaufany on-line za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Ta forma nie wymaga osobistego stawiennictwa w Urzędzie czy Punkcie Potwierdzającym.

Zachęcamy Państwa do wyrobienia Profilu Zaufanego i tym samym możliwości załatwiania wielu spraw w różnych urzędach i instytucjach o każdej porze dnia bez wychodzenia z domu.