wersja testowa serwisu

Rawa Mazowiecka: Sześć osób zatrzymanych w związku z posiadaniem narkotyków

255-130093-1
fot. Ł. Matuszewski (KPP w Rawie Mazowieckiej)

W piątkowy wieczór oraz w noc z piątku na sobotę policjanci zatrzymali łącznie sześciu mężczyzn, u których podczas kontroli drogowej znaleźli narkotyki. Wszyscy podejrzewani noc spędzili w policyjnym areszcie. Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Wieczorem, 14 maja policjanci zauważyli na jednej z ulic Rawy Mazowieckiej Skodę Octavię, wraz z trzema pasażerami, których głośne zachowanie przy otwartych oknach podczas jazdy wzbudziło zainteresowanie mundurowych. Chwilę później auto zostało zatrzymane do kontroli.

- Za kierownicą samochodu siedział 29-letni mężczyzna, który nie posiada prawa jazdy. Uprawnienia do kierowania zostały mu cofnięte. Samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz polisy OC. Zarówno przy kierującym jak i w pojeździe funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Wstępna weryfikacja wykazała, że znalezione w aucie środki to marihuana i amfetamina - informują policjanci.

W sprawie zatrzymany został kierowca Skody oraz trzej pasażerowie w wieku od 26 do 34 lat. Wszyscy mężczyźni to mieszkańcy Skierniewic. Samochód został zholowany na parking policyjny, a od kierującego pobrano krew do badania na zawartość środków odurzających. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Godzinę po północy rawscy kryminalni zatrzymali do kontroli bmw w Rawie Mazowieckiej. Autem poruszało się trzech mężczyzn. Kierujący 30-latek i dwaj pasażerowie w wieku 21 i 16 lat. W samochodzie policjanci znaleźli marihuanę oraz amfetaminę. 16-latek został przekazany pod opiekę rodziców, a pozostali mężczyźni zostali zatrzymani. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, grozi kara do lat 3 pozbawienia wolności.