wersja testowa serwisu

Rekord Polski w skokach głową w dół na piotrkowskim lotnisku

skok-rekord-polski-glowa-w-dol-1600428715
fot. Tomasz Bończyk

W Piotrkowie Trybunalskim pobito dziś rekord Polski w skokach głową w dół (head down). Wyjątkowo efektowne wydarzenie odbyło się w piątek (18.09) na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

Oprócz zabytkowej Starówki i historycznych miejsc związanych z tworzeniem się polskiej państwowości jedna z największych atrakcji w naszym mieście to strefa zrzutu spadochronowego. Dziś właśnie na piotrkowskie lotnisko zjechali najlepsi specjaliści skoków ze spadochronem z całego kraju. W naszym mieście zjawili się, aby pobić rekord Polski w jednoczesnym skoku głową w dół.

Wyzwanie polegało na jednoczesnym skoku w pierścieniu śmiałków ze spadochronami spadających głową w dół. Dokonanie takiej próby to nie lada wyczyn. Podczas skoku uczestnicy pędzą z prędkością między około 300 km/h. Przygotowania do bicia tego rekordu trwały przez około dwa lata. Już przy pierwszej dzisiejszej próbie skoczkowie pobili rekord Polski. We wspólnym skoku wzięły udział 22 osoby.

- Na tym nie kończymy. Mamy dziś zaplanowane łącznie pięć skoków i będziemy chcieli jeszcze wyśrubować nasz rekord. Spróbujemy skoczyć w 24 osoby – zapowiadał po ustaleniu rekordu Piotr Bereda, jeden z skoczków uczestniczących w wydarzeniu i współorganizator akcji.

źródło: UM Piotrków Trybunalski